| Doareuingeneral09 a întrebat:

Am un fiat punto 1.2 benzina si am o mare problema cu el...
Motorul nu trage, consuma multa benzina(de fapt miroase a benzina si scoate si fum alb pe esapament).Se tureaza greu pana la 2000 rot/min si daca incerc sa apas mai hotarat pe acceleratie se opreste.Motorul parca se si ineaca odata la 10-15 secunde(merge rotund si dintr-o data parca s-ar ineca).Am schimbat fise bujii,bobine, am luat si alt motor din dezmembrari, am schimbat si ecu (m-am gandit ca de acolo) pompa de benzina, alt carburator...Toate astea schimbate si motorul nu merge inca...nu stiu ce sa mai fac..Va rog spuneti-mi ce ar mai trebui sa iau in vedere ca nu stiu.Tot nu merge si am schimbat aproape tot ce era posibil

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Motorul e jaf. Fa-i o segmentare de urgenta.

| MihaiDumitru1290 a răspuns:

Uite ce e. Nu vreau sa o iei in nume de rău, dar acel motor nu este deloc unul bun, fiabil și puternic. Ar fi fost mai indicat sa strangi bani pentru o mașină nouă decât să investești în aceasta. Încercă alta marcă, o Skoda fabia, un opel corsa, Hyundai i20 s-a.m.d.p