| Marius_Cristy_1996 a întrebat:

Am un Fiat Punto 2 din anul 2000 si vreau sa ii montez jante de Fiat Stilo pe 17 inch mai exact 215/40/R17! Intrebarea este se pot monta? Adica incap fara nici-o problema nu atinge de nimic sau am vreo problema? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Asta afli doar cand le pui.
Eu am pus jante 17" pe Golf 2, care de fabrica are 155/R13, pe spate au incaput fara griji, insa pe fata se freaca.
Eu zic ca 215/R17 o sa iti frece mai ales in carenaj, in functie de suspensie e posibil sa atinga si aripa.