| StefanCocoiumuraru a întrebat:

Salut, am un golf 4 1.6 benzina 16 valve motor azd din 2002. Am avut o problema la el cu pompa de ulei, presiune ulei, am schimbat-o dar de atunci mi se tureaza motorul la relanti până la 2500 chiar 3000 de turație, daca merg cu ea nu am probleme. La semafor tot la fel ......toți senzorii schimbați.

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Zici tu ca ai schimbat toti senzorii? rolling on the floor
Pune diagnoza si vezi ce turatie ii cere ECU.
La motorul ala lucrezi 80% cu diagnoza sub nas, altfel faci un calcat.

| vatadezahar24 a răspuns:

Bună! Urcă acul la apă mai mult decât trebuie? Sună ceva diferit la motor de când ai schimbat pompa?

| Alexalex1000 a răspuns:

Du-te la mecanic cu ea

| AntonIacobescu619 a răspuns:

Eu zic sa o duci pe camp si sa te indepartezi de ea, in acest moment este asemeni unei bombe cu ceas