| anonim_4396 a întrebat:

Am un golf 4 din 2003 si am o problema cu geamurile electrice..Am lasat geamul de la sofer deschis si dupa cateva ore ma duc sa il inchid si dupa se aude o pocnitura. dau iar sa il deschid si surpriza. geamul cade in usa si nu se mai ridica. si se aude motorasul cand apas pe buton...

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa si? e destul de clar ce s-a intamplat, cu ce te putem ajuta noi? ca nu iti putem desface fata de la usa online

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Desfaci portiera, si prinzi geamul in macara. Asa se intampla la Golf 4, prinderea geamului pe macara e facuta cam prost, si sare usor, mai ales daca incerci sa deschizi geamul cand e inghetat.
Iti trebuie o trusa de biti, adica surubelnita cu mai multe capete (imbus, torx...)

| K0sti a răspuns:

Stupid question!

| OldSoul a răspuns:

Macaraua de la geam este defecta, gasesti kituri pe internet pentru asa ceva.