| maf a întrebat:

Salut, am un mercedes A 160 si cand merg vreo 2-3 ore cu el prin oras vine o caldura mare de sub volan sa zic asa, si de la aerul conditionat chiar daca e oprit dar mai mult de sub volan, si cheia cand o scot din contact e calda, stiti de ce?

Răspuns Câştigător
| WPP a răspuns:

Salut, din cauza caldurii pe care o emana motorul, toate cele din jurul lui se incalzesc (pedalierul si peretele despartitor dintre habitaclu si motor) inclusiv coloana de directie cu butucul de cheie care sunt metalice si fac transfer de caldura.