| David_Catalin_1983 a întrebat:

Salut,am un mercedes c220 din 2010 Si imi apare in bord service bk, ce inseamna mai exact?

1 răspuns:
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Am gasit asta pe un site:
The Service B checklist includes:
Mercedes-Benz Synthetic Motor Oil Replacement
Oil filter replacement
All fluid level checks and corrections are dependent on Mercedes-Benz maintenance schedule intervals for your vehicle’s year and model.
Tire inflation check and correction
Brake component inspection
Reset maintenance counter
Cabin Dust/Combination Filter Replacement
Brake Fluid Exchange

Practic ori trebuie sa ii faci revizia periodica, ori daca ai facut-o deja, mecanicul o uitat sa reseteze. Aparent masina are 2 intervarle de service ( A si B). Degeaba o resetat mecanicul A, ca vine B.