| Mar1usStoian a întrebat:

Salut! Am un passat b7 2.0TDI (2011)cod motor(CFFB)care are probleme la EGR! Am fost astazi la mecanic pentru curațare EGR dar nu sunt 100% sigur ca mecanicul respectiv a curatat egr-ul! El a demontat clapeta de acceleratie iar mi e mi-a spus ca a curațat clapeta EGR! Nu am cunoștine în mecanica! Dar stiu unde este pozitionat egr-ul si unde este clapeta de acceleratie! Întrebarea mea este daca clapeta de acceleratie este una si acceasi cu clapeta EGR?

1 răspuns:
| KovacsB a răspuns:

Clapeta egr este pozitionata chiar deasupra clapetei de acceleratie, seamana destul de mult un a cu alta.
Ar fi muncit mai mult sa curete clapeta de acceleratie.