| spiderone a întrebat:

Am un Peugeot 206 1.4 hdi din 2005, si am observat un lichid pe partea interioara a jentii din stranga.Am observat ca tamburul se cam incinge, si masina se oprea mai greu ca de obicei.Ce poate fi?
Mentionez ca am schimbat puntea spate cam acum o luna, si in bord imi apare faptul ca frana de mana este trasa, chiar daca ea nu este trasa.Nu mi s-a parut ca rotile sa se blocheze, sau sa mearga mai greu.Credeam ca este o chestie electrica cu un senzor, sau ceva.Credeti ca din cauza asta curge acel lichid?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Probabil ai ceva pierdere de lichid de frana, asa se inteleg si celalte simptome, cel mai bine consulta de urgenta un mecanic.
Ideal ar fi sa nu te deplasezi cu masina, sau cel putin sa verifici si sa completezi nivelul lichidului de frana inainte de a pleca la drum, dar chiar si asa o faci pe riscul tau.

1 răspuns:
| Cannibal a răspuns:

Probabil ar trebui sa dai o fuga la un service auto.