| Costache_Cristian_2000 a întrebat:

Am un scuter malaguti f12 racire pe aer când bujia este rece pornește la prima pedala când se încălzește se oprește motorul și din nou când se răcește bujia pornește din nou și când sa incalzit maxim 1 min s-a oprit. De la ce sa fie
?

1 răspuns:
| Basileu a răspuns:

Ai verificat bujia? Curat-o un pic cu perie de sarma.Iar da ca nu merge vezi dupa ce se incalzeste motorul, scoate bujia afara si atingeo de carburator sa vezi da ca it mai face contact si dai cateva pedale(sau la automat). Alfel schimba bujia.