| mirelandrei a întrebat:

Salut! Am un touareg si as vrea să ii pun cauciucuri de 265/55 r19 sau 275/55 r19, cele originale fiind de 255/55 r19.Imi puteti spune daca trebuie neapărat sa schimb jențile sau măcar dacă suportă 265?

2 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Nu ai specificat ce lățime au jantele tale. Presupun că au 8.5 sau 9j, mai mult de 265 nu poți pune pe ele. https://www.team-bhp.com/......t-etc.html

| SuNaM a răspuns:

Regula de aur este că 20 cm este maximul ok fara să schimbi janta. Dar o sa fie destul de pe buza jentii. Dar nu ai treabă, este sigur. Nu mai mari totușiwinking