| Mirel1994 a întrebat:

Am un vw polo, 1.4 TDI din 2000 si de vreo doua saptamani stau cu masina in fata casei deoarece nu mai porneste... Electromotorul invarte motorul dar nu vrea sa o ia nici de cum. Nu ma pricep foarte bine la masini dar m-am uitat sa vad daca nu cumva are distributia rupta dar nici vorba de asa ceva. Motorina am aproape un sfert de rezervor, nu se pune problema de asta. Bateria ii buna, se aprind faruriile, casetofonul... Repet, motorul invarte, da sa porneasca dar nu vrea sa o ia. Oare ce poate fi?

4 răspunsuri:
| Roxin a răspuns:

Bujii, injectoare. Cam asta as verifica eu in prima faza. Sau carbunii de la electromotor. Asta am avut eu pe vechea masina, Jetta 2.0 TDI. Totusi, un mecanic stie mai bine ce si cum.

| Yon1470 a răspuns:

Intreaba si tu un mecanic si vezi care-i problema.Pana nu vine omul la fata locului sa vada ce si cum, pot fi destule.

| bogdan456 a răspuns:

Verifica neaparat bujiile incandescente si injectoarele

| Chita21 a răspuns:

Vindeo so ia-ti Alta la care team pricepi