| Golddy a întrebat:

Salut, am un xiaomi pro 4 trotineta electrica si uneori face un beep scurt fara sa fac nimic in timp ce merg. Ce poate fi? Eu merg cu cruise control care face beep doar cand se activeaza

1 răspuns:
| Natalie4u a răspuns:

Salut! Există mai multe motive pentru care trotineta electrică Xiaomi Pro 4 poate face un sunet scurt în timp ce mergi fără să faci nimic.

Unul dintre motive ar putea fi o eroare în sistemul electronic al trotinetei. În acest caz, vă recomandăm să verificați manualul de utilizare al trotinetei pentru a vedea ce semnifică sunetul respectiv și ce puteți face în legătură cu acesta. De asemenea, puteți contacta producătorul trotinetei sau un service autorizat pentru a face o verificare a sistemului electronic al trotinetei.

Un alt motiv ar putea fi faptul că trotineta electrică are o problemă cu sistemul de frânare. În acest caz, verificați să vă asigurați că frânele sunt strânse corespunzător și că nu există nicio problemă cu discurile de frână sau cu placuțele de frână.

De asemenea, puteți verifica nivelul bateriei și dacă aceasta este suficient de încărcată, deoarece unele trotinete electrice emit sunete pentru a semnala că bateria este descărcată sau aproape descărcată.