| User12433 a întrebat:

Am următoarea problema. Când turez mașina la 3000rpm se aude un zgomot ciudat. Nu știu exact unde. Ca la turbina ca la altceva

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pot fi foarte multe cauze.
O curea, fulie sau intinzator, pompa de apa, de vacuum sau alternator, compresor de ac, vreun colier ori aparatoare slabita, evacuarea sparta sau turbina, cum spuneai tu.
Ar putea fi spart un furtun sau intercoolerul, ca pe la 3000rpm se obtine boost-ul maxim.

| OldSoul a răspuns:

Incearca sa iei legatura cu o clarvazatoare, sau eventual cu un mecanic.

Acum serios fiind...
E o intrebare penibila, tu chiar astepti sa primesti un raspuns la problema ta? Sunt genuri si genuri de zgomote, produse de genuri si genuri de probleme, iar dupa detaliile oferite de tine, trebuie sa fii nostradamus sa poti stii de unde e problema.

In alta ordine de idei, se vede ca esti putin pe langa cu masinile, mai bine te duci la un mecanic. Altfel, poti sa schimbi si jumate de masina si problema sa persiste.