| BozdogMariusOvidiu a întrebat:

Salut an un opel corsa c 2004 si miam schimbat bateria si cabd iam dat drumu imi apare safe la casetofon am dat comenzile si am gresit simi apare safe7 si nu imi apare iara sa bag codu cal am pe cel bun cum sa fac ajutor.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Lasa aparatul scos de pe masina (sau bateria deconectata), timp de cateva ore. Apoi vezi daca te lasa sa-i bagi codul. Daca nu, va trebui sa mergi la un depanator ce decodeaza casetofoane.
Eu am folosit un mp3 pret de cateva zile, si cand am scos casetofonul original, am vazut ca fusese decodat la un atelier (scria pe eticheta numele proprietarului si "pentru decodare"). A stat cateva zile in torpedo, iar cand l-am bagat din nou, nu mi-a cerut codul.