| rRamses a întrebat:

Salut, as dori sa imi achizitionez o masina pana in 5000 de euro si as vrea sa stiu ce masina imi recomandati ca ar fi buna din punct de vedere al fiabilitatii, consum, intretinere, taxe etc.
Tin sa mentionez ca am de 7 luni permis.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ford Focus dupa 2008, motorizare 1.6 benzina sau diesel.
Sunt foarte reusite, numai sa nu iei una cu rugina sau motor 'obosit'.

| JusTPauL a răspuns:

A4 de prin 2006 in sus.
Sau un seria 3 din 2006 in sus. Motor de 2L sa nu platesti mult inpozit. Daca iei diesel consum de 8 in oras. Ca intretinere nu-s cine stie ce, ambele clasa de jos si deja sunt vechi, gasesti piese destul de ieftine cat sa iti permiti sa o intreti si cu un salar din ro.