| AndreiMarian21 a întrebat:

aș vrea să schimb si eu la un vw bora din 2001 sistemul de frânare (discuri mai mari, etrieri cu două pistoane) ce mi-ați putea recomanda sa se potrivească?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru modificari posibile la sistemul de franare, apeleaza la reprezentanta producatorului!
Daca sunt posibile modificari sigure si omologate, atunci ei sunt cei mai competenti.

| Panamax a răspuns:

Are sens sa umbli la frane cand maresti puterea motorului si cand ai o masina ceva mai recenta.
La o masina care are 20 de ani la prima frana cu noul sistem ramai fara punte fata.