| catalin542000 a întrebat:

Salut. Asi dori sa îmi spuneți care este diferenta între un A8 din 2011 s line și unul care nu este s line?

Menționez ca am cautat poze pe net dar nu am reușit sa găsesc ceva concret sau sa ma lămuresc cu vreun lucru.

PS: In afara de volan, știu ca volanul la s line este din 3 spițe și scrie s line pe el (sigla).

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

S-lineurile de la audi au modificari de ordin olfactiv doar, bara fata, praguri, difuzer spate etc astea sunt modificarile in plus si siglele cu S-line.
La A8 nu stiu cum este cu S-lineul.

| OldSoul a răspuns:

De obicei, cele s-line sunt mai pronuntate la bari, praguri, portbagaj.
Iar in interior au scaune sport (cu suport pentru genunchi) si volan in 3 spite.
Acum, din ce observ eu, la A8 exista doar A8 si S8.

Dar oricum ar fi, iti atasez doua link-uri sa observi diferentele.
https://www.mad4wheels.com/audi/a8-hybrid-2011
https://www.mad4wheels.com/audi/s8-2011

| romeo78 a răspuns:

S line e doar o denumire comercială pentru un pachet de echipamente suplimentar celui standard. După denumire îți poți da seama despre ce este vorba.
La S line e vorba în primul rând, de o axare pe partea de sport a echipamentelor, o suspensie sport, un comportament rutier mai rigid. Dar, problema este ca să fie un model din fabrică venit cu S line și nu after market aplicate niște sigle, volan, plasticuri exterioare.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. S line e un packet ce schimba diferite elemente de caroserie, poate volanul, scrie s line in interior in unele locuri, etc. Am avut un A4 S line si o cunostinta A4 normal. Se conduceau exact la fel doar ca aratau diferit la exterior si interior. Daca vrei o comparatie, e cum are BMW M packet. E aceeasi masina doar ca arata diferit. Faptul ca un A8 e s line nu il face sa fie S8.