| Rotax122 a întrebat:

Salut,ce alegeti intre Aprilia rs50 si Gilera dna50? De ce?

Răspuns Câştigător
| Teo026 a răspuns:

Prin aprilie anul trecut am avut aceeasi dilema ca tine! Am citit pe multe forumuri despre amandoua, fiabiliate, consum, viteza etc!
In final am ales Aprilia RS 50. De ce? Pentru ca: viteza mai mare, demaraj mai bun [daca stii sa dai drumu cand trebuie la ambreiaj], consum bunicel [cam 3-3.5l / 100km]. Gilera: imi place, arata bine, dar pompa de apa se strica des [si sa schimbi pompa de apa trebuie sa desfaci motorul in doua!], nu are schimbator de viteze [asta e si un avantaj [pentru cine sta la oras] si un dezavantaj - nu poti sa iti faci consumul cum vrei, adica daca schimbi vitezele pana in 5-6000 de ture o sa consume mai putin, daca schimbi ca nebunul pe la 10-11000 o sa iti consume de zici ca e spart rezervorul laughing]

5 răspunsuri:
| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Aprilia, rezista mai mult

| viotedy a răspuns:

Aprilia-imi place designul.

| KaPy2 a răspuns:

Aprilia,este o marca foarte buna și foarte rezistenta, îmi place ca și model, formawinking

| m2704 a răspuns:

Gilera din punctul meu de vedere.Imi palce mai mult cum arata, dar si Aprilia are un renume destul de bun.

| 12manuq a răspuns:

Dacie vs mercedes laughing mie personal imi place mai mult gilera, rs e un model obosit.