| IaCarnatu a întrebat:

Salut, ce masini pana in 3500 de euro imi recomandati, putin mai sportive cel mai important e sa fie motor fiabil de asemenea sa precizati motorizarile cele mai reusite?

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Pe benzina probabil as merge pe un Mazda 3 2.0 MPI sau Ford focus 2.0 MPI. A acelasi motor facut de mazda, are 145cp si distributie pe lant si e foarte fiabil. Pe o caroserie de Hatchback e chiar sportiv. Pe motorina si sa fie fiabil probabil doar cel 2.0 de la BMW si 1.9 tdi de 131cp de la VW dar alea sunt deja masini vechi ce probabil au 300. 000km sau mai mult. Daca vrei totusi diesel, probabil as merge pe un seria 1 2.0 diesel. Bafta!

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Nea Cârnațu', la banii ăștia ia un golf Punct