| Pavell a întrebat:

Ce parere aveti despre daewoo nubira 2 din 2002 motor 1, 6 benzina la 700-800 euro? E ok pretul lor si cine cunoaste acest model de masina, cam cum se prezinta, cat consuma, cum sunt piesele?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Motoarele Daewoo consuma in draci. Eu nu mi-as lua.
Piesele sunt ieftine, se gasesc cu emblema GM, la preturi mai mici decat pentru Logan.
Pretul e ok, daca masina e intretinuta.
Cu siguranta nu gasesti nimic decent la 700 euro, fabricat dupa 2000. Mai intereseaza-te cum e cu consumul, tinuta de drum si fiabilitatea.
Eu nu am mers, am lucrat doar la Cielo si Espero, cu motoare 1.5 8v si 16v, si nu mi-au placut, dar groaznice nu sunt. Se conduceau finut.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Pretul se învârte pe acolo.
https://www.olx.ro/......-nubira-2/

La banii ăștia, iei mașina, tregi de ea vreo 2 ani, NU bagi bani pentru reparatii și apoi o predai la fier vechi.