| edy423 a întrebat:

Ce părere aveți despre Renault Scenic 2014, 1. 5dci? Sunt mașini fiabile?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da

| Simpatic a răspuns:

Nu cunosc acest model ca nu am avut, dar stiu ca motorizarea aceasta 1.5 Dci a trecut proba timpului ca si fiabilitate, adica are un consum relativ mic si este fiabil in timp.
Aceasta motorizare o intalnim si pe Dacia Logan si pe Renault Symbol etc si cred ca este una dintre motorizarile reusite ale Renault.
In opinia mea pentru ca Ranault Scenic este mai greu ca si masa fata de modelele mai firave precum Logan 1. 5 dCi eu as alege motorul 2.0 dci pentru acest model, adica un motor mai potent, mai puternic! Pentru ca vorbim de o masina de 1500 KG, daca avea 1200 Kg erau suficienti cei 110 CP, dar asa ai nevoie de un 150-165 CP, parerea mea!
Oricum nu faci rally cu aceasta masina asa ca eu unul zic ca este ok!