| Aries a întrebat:

Salut, cred ca tocmai m-a luat radarul cu 100 km/h in localitate, as putea sti in cat timp vine amenda acasa si cam cat de mare ar fi? Era noapte si erau bagati dupa ungard, nu i-am vazut. Sper din suflet sa nu fi fost cu radarul... dar slabe sanse...astept raspunsurile voastre. P. S : nu aveau cum sa ma opreasca mai departe pentru ca eu in cateva sute de metri am ajuns acasa.Astept rasp voastre

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Intre 9 si 20 de puncte o sa fie amenda adica intre 603 lei si 1340 lei si permisul luat evident nu ai ce sa ii faci daca aveai chiar 100... uite aici pedepsele si penalizarile http://www.autospot.ro/......uncte.html oricum nu vei primii direct,, felicitarea" o sa primesti o instiintare sa te duci la politie!

| GabyAdicaEu a răspuns:

Mai amenda va fi intre 400-600lei dar timplul depinde de ei, in general 3 zile