| Tehnologie a întrebat:

Cum poti ajunge inspector ITP? Ms!

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

O facultate mecanica, si pile.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Studii superioare in domeniu (Politehnica > Autovehicule Rutiere), eventual un liceu auto inainte si ceva experienta ca mecanic.
Dupa astea mai ai nevoie de un atestat/o scolarizare ceva care te autorizeaza pentru a face ITP-uri, apoi o statie ITP care sa te angajeze.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai o pregatire la nivel superior in domeniu si suficienta experienta pentru a evalua corect situatiile de pe teren.A fi inspector intr-un domeniu inseamna sa participi la un concurs, ori sa fi selectat pe criterii profesionale de la nivel superior.

| marian7474 a răspuns:

Te inscri la liceul dacia si de acolo mergi mai departe