| PopaAdriane1221429 a întrebat:

Salut!
Dacă îmi cumpăr aceleași chei la masina(mercedes c calss an 2003) oare va merge? Ca am auzit ca nu va merge ca nu au același cod.

Răspuns Câştigător
| KR0NSTADT a răspuns:

Nu va merge. Cipul nu are același cod, iar mașina nu va funcționa. Va trebui clonată cheia originală.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca nu va merge. Cheile au un cip in ele care comunica cu masina.

| relian a răspuns:

Nu doar ca nu-ti va porni dar nici lama nu-i taiata la fel.Sa iti faci o alta cheie, trebuie sa apelezi la reprezentanta, aia iti pot face alta cheie pentru ce masina ai tu, ori doara lama ori cu tot cu telecomanda cum doresti, iar pretu este destul de mare.

| badpanda a răspuns:

Ai auzul bun.