| Gamer1970 a întrebat:

Salut de cateva luni am inceput sa caut tot felul de trasee prin padure de bicicleta am cumparat niste cauciucuri enduro pentru bicicleta mea dar cauciucurile sunt de 26" pana aici totul bine dar ar trebuie sa fie mai gros gen 26x2.10? ale mele sunt de 26x1.90. De ce grosime la cauciucuri as avea nevoie pentru downhill/enduro

Răspuns Câştigător
| Chasles a răspuns:

1.90 e undeva la mijloc, intre sosea si "offroad", n-ar fi rau sa ai cu grosime intre 2.10-2.40, sa aiba crampoane!
Mai poti citi pe aici: http://www.freerider.ro/mag/anvelope-pentru-biciclete-cum-aleg-23888.html