| andreei025 a întrebat:

Salut.doresc niste opinii si pareri despre vw touran 1.9 diesel din 2006 si ford c-max 2.0 din 2010 ce ar trebui sa aleg vazand ca pretul e cam acelasi.dar e adevarat si ca ford-ul e mai nou.

Răspuns Câştigător
| thegeaba a răspuns:

O masina din 2010 nu o poti compara cu o masina din 2006 (indiferent de model) Este mult mai noua si te va tine mult mai mult. De asemenea, va dura mai mult pana sa incepi sa bagi bani in ea.

1 răspuns:
| Trynda a răspuns:

Eu zic sa mergi pe C-Max. Cel mai mare avantaj e ca este mai nou, mai sigur. Consumul e cam acelasi daca si Ford-ul e diesel. Eu as alege Ford-ul, mai ales ca au acelasi pret.