| ___SS9I a întrebat:

Salut! Doresc sa-mi cumpar o masina range rover evoque ( 15-20k ), an 2015-2016. Imi puteti da o parere despre cat de fiabila este masina, cat de des se strica? Iar daca ati avut mecanici prin tara care se pricep, cat si pe partea electrica?
Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, un range rover la 15-20K este o masina uzata si nu mai este fiabila, fiindca incepi sa bagi bani multi in ea.

| relian a răspuns:

Probabil Violeta cu 2 de L merge tot timpul numa cu masini noi, cand masina face 20 mii alta.
Sa stii ca sunt si asa oameni, eu am intilnit pe aici la mine femei, romince care luau masini doara in leasing.
Aici leasing inseamna sa inchiriezi masina pe 3 sau 5 ani. Leasingul aici is numa cu masini noi, deci ti se da masina noua, dupa 3 ani o aduci iti da alta tot noua si tot asa, sau dupa 5 ani, depinde cit vrei sa platesti.

Citi km poti face intr-un an? Daca folosesti masina doara munca si cumparaturi si alea is pe linga unde locuiesti, nici nu ajungi la milele alea laughing

Cred ca so fi gindit la 120 mii, nu prea mai cunoaste cifrele, prin Australia pe la ea so folosi cifre romane mai stii, asa ca trebuie sa o intelegem de data asat, dar sa vedem d ata aviatoare ce o mai spune laughing

| relian a răspuns:

La km aia sau ce or fi cifrele alea aratate de tine, nu stiu ce mai intrebi laughing masina este in garantie inca, asta daca n-a avut accident, la accident garantia se anuleaza.
Scuze acu am vazut de an, deci nu mai este in garantie so cam dus, garantia este undeva la 50 de mii sau nu stiu citi ani, 5 ani care din astea ajung primul.

Daca este buna? Masinile nu se cumpara fara sa fie vazute, nici pe alea noi nu le cumperi legat la ochi.
Deci trebuie sa mergi sa vezi masina, sa o verifici, sa faci proba cu ea, asta daca te pricepi, daca nu, atunci ia pe cineva priceput, ala o sa spuna cum sta treaba.

Fiabila, cit de fiabila poate sa fie o masina folosita? Asa daca ar fi noua, masina aia este f buna, daca o intretii corespunzator nu se strica niciodata laughing
Asa intretinere, schimbi ce se schimba la orice masina cand vine timpul.
Masina asta folosita de altcineva, se va strica fctie de cit de bine sau naspa o fost intretinuta si condusa.

| Andreea99911818181 a răspuns:

Din nou loveste Violeta laughing Violeta, si pe masini esti specialista? Sa inteleg ca tu mamaie ai X7 de 100k? Probabil mergi cu logan de spui ca o masina de 20k e veche si uzata. Sunt femeie si pana si eu stiu ca tatal meu are o masina de 12k de euro si nu a bagat mare suma de bani in ea si nici uzata ca dumneavoastra nu este. Pana la 20k mai sunt totusi niste bani!