| Borsakaroby a întrebat:

Salut, eu am 13 ani și as dori sa întru un lumea moto, mi-a făcut tata cadou un KXD 150CC HURRICANE și nu prea am trasee pe unde sa merg la mine în sat. Dacă ar exista o aplicație în care sa apară numai drumuri în care pot merge cu crossul legal fără permis, as avea rugămintea dacă doriți sa îmi trimiteți numele aplicații aici. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| TheGentleman a răspuns:

La vârsta ta, poți conduce doar în poligon, cluburi moto (în cadrul competițiilor) și pe proprietăți private.

Cel mai simplu este să te înscrii la motorsport

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vorbesti serios? Eu nu cred.

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru motoare care au peste 50cc trebuie permis auto si varsta PESTE 16 ani.
https://triumphromania.ro/......tii-utile/

Cum "KXD 150CC HURRICANE" are 150cc, tu nu ai nici varsta necesara si nici permis auto sa-l poti conduce.
https://www.kxd.ro/......repte.html

suntserios
| suntserios a răspuns:

Un câmp de langa casa, că mai departe e greu pentru tine sa ajungi

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Fara permis poti conduce doar pe proprietati private inchise circulatiei publice (camp, padure, curti), sau pe spatii special amenajate (poligoane/trasee destinate competitiilor).
Am fost si eu in situatia ta, tot la 13 ani. Impingeam motorul pe drumul public pana cand ajungeam la drumuri forestiere, acolo porneam motorul si incepeam sa "ma dau".