| berges234 a întrebat:

Salut, în ce consta testul psihologic pentru scoala auto? Pe internet nu am găsit nimic exact

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Examenul psihologic pentru scoala de soferi presupune in principal aplicarea unor teste psihologice creion-hartie (atentie concentrata, atentie distributiva, memorie topografica, echilibru emotional, rezistenta la stres) si a unor probe de reactivitate, care masoara vigilenta, timpul de reactie, coordonarea...

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Constă în verificarea reflexelor.

| AloyW a răspuns:

Un joculet cu o maneta si pedale ca sa iti vada coordonarea, test de IQ simplu si unul de personalitate. N-ai cum sa le pici.