| Vlad89NN a întrebat:

Salut, intrebare despre cartea/caietul auto al masinii.
caietul de revizii/service al unei masini trebuie sa contina toate reviziile masinii facute insa..acesta trebuie ca fiecare revizie sa fie cu stampila, nu? se pot maslui astea? vreau sa achizitionez o masina sh si nu vreau sa ma pacalesc.

3 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

In general, masinile ''de afara'' au asa ceva[mai putin in franta].

suntserios
| suntserios a răspuns:

In principiu o masina bine intretinuta are in cartea de service puse stampilele la fiecare revizie. Se pot si maslui, mai greu prin pile.

| EchipamentMilitar a răspuns:

Da acest Passaport al Masini este completata de unitatea care efectueaza service si semneaza si stampileaza. Acuma cel mai bine este sa ai un mecanic care sa te ajute sa verifici masina. La Autovit este un test care poti sa il faci la masina te mai ajuta.