| gtr2rr3 a întrebat:

Merită trecerea de la Passat B5.5 2004 2. 0tdi bgw model pentru Europa de vest foarte bine întreținut la Golf 5 Plus 2007 2. 0tdi bkd? Niste argumente ar ajuta, mulțumesc! Ambele sunt nivele de echipare bine dotate.

1 răspuns:
| AdrianPintilie a răspuns:

Salut!
am fost in aceeasi situatie si pot spune ca Golf 5 Plus 2007 2.0 tdi bkd a fost o alegere net superioara passat ului B5.5 2004 2.0 tdi.
In primul rand motorul de pe golf 5 este un an de fabricatie ceva mai nou fata de cel de pe passat.
In al doilea rand din punctul meu de vedere caroseriea de pe golf este si ea un model ceva mai nou fata de cea a passat ului, fiind si acesta un factor care influenteaza aceasta schimbare.
Evident depinde si de cum a fost intretinut de a lungul timpului acel golf 5 dar si de diferenta de pret.
Sper ca am fost de ajutor!