| Andreiu68 a întrebat:

Salut! Pe data de 3 martie am avut un incident in trafic, un nene m-a lovit in portiera si aripa spate. Am discutat cu el a zis ca imi da asigurarea, fiind vina lui. A doua am mers la brokerul lui de asigurare (city insurance) am facut amiabila, a facut poze la masini si a zis ca face el dosarul si il trimite la daune. Mi-a cerul adresa de e-mail ca sa imi trimita si mie acel dosar. Pe data de 5 martie am primit pe mail dosarul, pe mail scrie ca nenea asta cum il cheama a trimis dosarul la daune etc cum i se mai zice. As vrea sa stiu daca eu mai trebuie sa fac ceva, nu am primit nici un raspuns nimic,nici un e-mail de atunci,nici un telefon(are nr meu nenea asta). Stiu ca city e cu falimentul, dar sa stiu macar iti bagam X bani pana in data de X maxim, dar nu am mai primit nimic nimic, au trecut 3 saptamani, masina de reparat nu am facut-o pe banii mei ca nu imi doresc si reparatia depaseste 3000 lei si nu imi permit acum deodata asa. Sa mai astept, sa vorbesc cu nene asta de la city, un prieten mi-a zis ca el a stat 4 luni dupa bani tot la city anul trecut cand era tot in faliment city

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Trebuia sa chemi politia daca ai fost in dubii cand te-a accidentat, acum e posibil sa fi tepuit. Ai acte de la el cu datele masinii, evenimentul accidentului de la asigurare? Sau numarul lui de la masina pentru plangere penala daca nu primesti vesti