| Ryder007 a întrebat:

Salut, pot face scoala de soferi (examene cu totul) intr-o luna de zile daca am deja dosar la scoala respectiva? Sa redeschid dosarul sau ceva de gen?, treaba este ca eu lucrez in afara si nu pot sta in vacanta mai mult de o luna.

2 răspunsuri:
| AlexCristi97 a răspuns:

Scoala o poti face daca vorbesti cu instructorul dar in general, dupa ce iei sala si te programeaza pentru oras, dureaza intre 2 si 8 saptamani, depinde de unde esti. Poti face cerere sa te programeze mai repede.

| xAlleks a răspuns:

Daca dosarul tau pe care il ai a depasit termenul de 1 an de la terminarea orelor de condurece atunci inseamna ca este expirat. Daca vrei sa te apuci din nou de scoala de soferii poate dura intre o luna si 2 saptamani (mai rapid nu se poate) si 3 luni acum depinde si de zona/scoala. Cand te duci la exam proba teoretica si in absolvi te poate programa in 2 zile sau 2 luni jumatate (cazul meu ).