| 2BeCristi a întrebat:

Problema mea e ca trebuie sa iau cazierul de la politie pentru scoala auto dar n-am inca 18 ani. Imi trebuie insotitor sau ceva? Trebuie sa semnez acte?

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca e vorba de cat. B, ai nevoie de cazier abia cand iti depui dosarul, adica dupa 18 ani.
Intreaba la Politie cum se procedeaza, cred ca il poti scoate singur, fara insotitor. Trebuie sa cumperi timbre fiscale, si sa completezi o cerere tip formular, pe care o poti descarca de pe net dinainte si completa acasa.