| Ioan489 a întrebat:

Cum pot obtine cazierul judiciar pentru scoala de soferi? Ce acte imi trebuie? Am inteles ca se poate scoate de la orice sectie de politie din tara cu ghiseu de caziere. Trebuie sa ma duc la trezorerie si sa achit o taxa si cu chitanta sa ma duc la sectia de politie? Daca da cum ii cer aceasta taxa, adica ce taxa este aceasta? Si ce alte documente imi trebuie pentru sectia de politie? In cat timp se poate elibera cazierul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi pur și simplu am mers acolo de unde se scoate cazierul și acolo se dă câte o cerere de completat pentru fiecare persoană și după ce o completezi aștepți la rând și la ghișeu îi dai doamnei de acolo declarația și îti eliberează cazierul pe loc. Nu ne-a trebuit decât buletinul să-l avem la noi. În alte părți nu cred că ar trebui să fie diferit

6 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Nu plătești nimic mă la cazier.
Mergi acolo cu buletinul, completezi o cerere de câteva rânduri, i-o dai lu' tanti înapoi și aștepți.

| DaniTDCI a răspuns:

Mergi cu buletinul, completezi o cerere și ți se va elibera un cazier judiciar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

și taxa aia de care ai zis cred că-i taxa de permis, cam 90 de lei costă. Aia eu cel puțin înainte de sală am plătit-o, atunci am aflat de ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e așa complicat! Ai nevoie doar de buletin și durează 10 minute. Mergi la orice secție, ceri o foaie care este cerere de cazier pe care completezi datele tale personale plus scrii "Imi trebuie pentru examenul auto". Apoi dai foaia plus buletinul la ghișeu, apoi iti da un cazier pe care scrii "am primit originalul" si semnezi. E doar o foaie A5 unde scrie cazier judiciar. Cred ca e o taxa de 10 lei pe care o platesti direct acolo, dar eu cand am facut ultima oara nu am dat, probabil au uitat laughing. În functie de ce coada ai in față poate dura mai mult sau mai puțin, dar din momentul in care e rândul tau dureaza 5 minuțele!

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil au uitat!?! Dacă era taxă nu uitau.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Taxa aia nu se mai plătește