| Cristian16092002zzz a întrebat:

Salut
recent am luat o groapa mai puternic si de atunci cand merg si iau gropi sau bumpere se sude un sunte in spate eu am crezut ca am ceva in portbagaj de sare dar dupa golirea acestua se tot aude o batai si pe loc la fel cand ma lasa pe masina pe partea stanga spate daca ma las mai tare de mai multe ori se aude aceea bataie aveti idee ce ar putea fi?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Trebuie sa pui masina pe un canal sau elevator, sa se uite un mecanic ce misca aiurea pe acolo. E irelevant ce scriem noi pe aici, in primul rand pentru ca suspensia de pe spate a masinilor difera foarte mult. O Skoda are pe spate o teava cu doua amortizoare, o masina ca a mea are o caracatita de piese pe spate.

| Korkodeln a răspuns:

50% ai rupt arcul de la amortizor, sau bucsele. Nu lasa pana iti pica roata sau puntea spate, da cativa RON la un mecanic sa o suie pe lift si sa se uite pe dedesubt sa-ti spuna daca si cat o mai poti conduce in starea asta.