| tony99 a întrebat:

Salut,spuneti-mi si mie am audi a6 2008 2.7 v6 quattro daca dezactivez ESP as putea sa ma dau cu ea zic eu o intoarcere cum fac toti de au bmw-uri masina este cu, cutie automata P-R-N-D-S tiptronic. Eu m-amgandit sa dezactivez ESP-ul da imi e ca daca apas acceleratie dintr-o data sa nu se intample ceva am mai avut un Renault laguna 2 cutie manuala si dezactivam ESP-un si cand voiam sa plec repede se activa singur

1 răspuns:
| Flavius_Flavius_1998_jTTn a răspuns:

Da se poate si fara sa dezactivezi esp, doata smecheria este ruperea aderentei, eventual incearca sa faci cercueltul pe un spatiu mai mare si sa incepi sa accelerezi facand un cerc pana ajungi in treapta a 3 a dupa care apesi mai tare pe pedala de acceleratie si te ajuti de frana de mana pentru a rupe aderenta, nu trebuie neaparat sa tragi tare de frana de mana, este necesar doar putin, sau daca crezi ca ai control deplin asupra masini si esti obisnuit cu ea si cu manevrabilitatea acesteia nu ai nevoie de frana de mana, pentru mai mule detalii contacteaza-ma