| sticuus a întrebat:

sunt extrem de curios.Am permis categ b dar sunt innebunit de motoare, Cam ce putere trebuie sa aiba motorul ca sa-l pot conduce in termeni legali?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ce intelegi tu prin "motoare"? Daca te referi la motociclete trebuie sa ai categoria A si nu este limitata puterea motorului. Numai bine!

| 0rlando a răspuns:

Dacă nu ai și categoria A, nu poți conduce decât mopede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricum iti trebuie A-ul!

Răspuns utilizator avertizat
| OSC a răspuns:

Fara sa ai categoria A nu poti conduce nici un fel de motocicleta, chiar si de 49cc, asa ca pregateste-te de examen happy

| houserboy a răspuns:

Nu e adevar daca ai categoria b poti conduce pana in 49cc dar de la 1 ianuarie nu o sa mai poti parearea mea da de A e prea tare senzatiawinking