| Vasi32 a întrebat:

Salut.
Sunt un viitor sofer si vreau sa-mi cumpar o masina, pretul ar fi de 1500 euro.
M-as gandi sa iau o alfa romeo 147, pe la pretul asta gasesc una de la 2003 in sus si in conditii ok. Vreau sa va intreb ce stiti despre masina asta cat de buna e, cat de scumpe sunt piesele etc. Daca nu, va rog sa-mi recomandati dumneavoastra, ceva in afara de golf 4 asta o stiu, toata lumea o are. Multumesc frumos.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O alfa la 1500 euro cred ca are peste 300k km. Sa iei o mașină cunoscuta ca nefiind fiabila atât de veche și cu atâția km e o afacere proasta.

În banii aia probabil un Logan găsești

| fluture156 a răspuns:

De ce nu încerci Skoda? Consumul este mic, piesele nu sunt foarte scumpe si cu siguranta găsești la banii ăștia si din anul 2005-2006.

| nicusor222 a răspuns:

Salut.
Dacă vrei sa îi dai târcoale la mașină, îți iei Alfa.
Ai grija mare ca cu mașinile si nu e de joaca.
Sunt pățit și știu destul de bine.
La banii aia Îți iei Logan de 1.4 sau 1.6.
Cele mai bune mașini pentru începători și piese pe toate drumurile.
Nu te uita la genul ăla de mașini ca nimeni nu vinde mașina de buna.
Și încă un sfat!
La banii aia sa nu te gândești sa Îți iei pe motorina, ca poți sa o iei terminata și un diesel te arde la buzunar.
Mergi pe logan
Vw (Seat, Skoda )

| sdws77 a răspuns:

Daca vrei ceva calitativ, ieftin si smecher... ia-ti un BMW E36 320i laughing O sa fie naspa cu taxele, cu consumu... dar daca iti permiti costurile de rigoare, merita. O masina fiabila, cu design reusit si motor in 6 cilindri la pret de Logan, ce sa mai vrei laughing

| TheTom7 a răspuns:

Nu e o masina foarte fiabila si nici prea des intalnita pe la noi ca sa ai de unde lua piese sh, nu merita. recomandare la banii astia in afara de golf si logan nu prea am. astea sunt cam cele mai bune variante

| alexandrubaiatulanime a răspuns:

I-ati o masina cu vogan pe dreapta in porbagast