| Nume2345 a întrebat:

Salut, tot am o "cârtiță" ce îmi umbla la mașină noaptea, îmi puteți recomanda o cameră auto care sa meargă non stop dacă se poate? sau să o setez să meargă noaptea sau când nu sunt în mașină, mulțumesc frumos.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Aproximativ orice camera la care poti pune kit de alimentare direct din panoul de sigurante, ca sa mearga 24/24.
Eu am o 70MAI, mediocra. Mai ok am vazut ca sunt DDPAI. Ia un kit cu camera fata-spate.
Asa arata kitul de alimentare permanenta, fara el se opreste camera cand scoti cheia:
https://altex.ro/......DRIVEUP03/
https://www.emag.ro/......D7D78FMBM/

| relian a răspuns:

Cauta pe internet camera care sa se conecteze la portul OBD, acolo ramane curent tot timpul.
Am vazut si eu camere genul asta, iti trimit aia si conectie sa pui acolo la Mufa OBD, nu am luat pentru ca nu mai stii ce sa cumperi, is atit de multe, te uiti si la un mom dat spui ca te lasi pagubas laughing eu de aia nu am luat, is prea multe si nu te poti decide pe care.

De filmat noaptea, mai toate filmeaza, doar ca tu trebuie sa conectezi acea camera sa functioneze tot timpul. Daca conectezi la bricheta, dupa stiu si eu cate zeci de minute, mai ales la masinile mai noi, computerul intrerupe curentul mai peste tot, doar mufa OBD are tot timpul curent.
Nu stiam asta, am aflat cautind si eu camera care sa functioneze tot timpul, asa am gasit ce spun.

Cauta sa iei o camera cu card sa acopere cel putin 2 zile, in caz ca cineva iti face ceva la masina cand este parcata sa nu se stearga de pe card inregistraraea, daca tu nu folosesti amsina o zi sau doua.

Sint camere ca filmeaza fata/spate, aia ar fi cea mai buna.Cauta pe amazon, pe ebay, gasesti camere de toate neamurile, nu o sa stii ce sa mai cumperi laughing