| Iordache_Danny_1997 a întrebat:

acum cateva zile am gasit masina lovita in parcare...niciun semn de la nimeni..vinovatul a plecat de la locul accidentului ce e de facut?(am asigurare)...Dau

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare ca trebuie sa te duci la politie in maxim 24 de ore si de acolo sa iti elibereze o autorizatie pentru reparatie

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pana nu e gasit faptasul nu se poate face nimic, doar daca ai asigurare casco. Vinovatul trebuie sa faca niste acte cu tine si asigurarea lui plateste daunele masinii tale + amenda ca a fugit de la locul faptei.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Te duci la politie pentru a-ti da o dovada pentru ca sa o repari

| EddiWeed a răspuns:

Te duci la politie, dai declaratie, iti da autorizatie de reparatie iar u astepti ca politia sa gaseasca faptasiul