| Alexe_Silviu_2000 a întrebat:

Salut TPU
Am o intrebare:
Vreau sa imi iau 2 boxe pentru spate la un logan. Ceva pana la 65-70 lei
Am gasit pe altex boxe auto
1-pionieer 10 cm, 200w si putere nominalanla 30 w, dar imi par cam mici la 10 cm( nu stiu daca duce casetofonul 30w)
2-boxe auto sal la 63 lei de 100 w si 13 cm
Am vazut si la dedeman boxe akai csp 653 c cred, tot rotunde la 16 cm si 120 w,nu scria puterea nominala
Am pe masina casetofon original blaupunkt( pe caseta) si ascult cu modulator( masina noua luata in 2006, poate stiti casetofonul)
As vrea sa stiu din cele 3 care este locul 1 si apoi 2
Care din cele 2 credeti ca imi duce casetofonul? si care ar fi mai bune?
Dau funda laughing) multumesc mult si raman dator

Răspuns Câştigător
| TrăieşteClipa a răspuns:

La paritate de impedanta casetofonul tot atat da, indiferent cat scrie puterea pe difuzor.
Ai nevoie de difuzoare de 13 cm si cumpara-le pe cele care au sensibilitatea cea mai mare. Exemplu 92dB.

1 răspuns:
| Alexe_Silviu_2000 explică:

La pionier pretul este de 70 de lei si la akai de 67