| Andreyutz_Andrey_1997 a întrebat:

Am o motocicleta de 250 cc o pot inmatricula la primaria ca 125 cc? Daca pot. Politia poate sa ma prinda? Si daca ma prinde ce patesc? Cel mai bun raspuns primeste funda

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu o poti inmatricula, de altfel la primarie se inscriu numai mopede (motociclete cu capacitatea cilindrica de pana la 50 cmc).
Functionarul care ti-ar face inscrierea ar comite fals in acte publice si nimeni nu-si risca libertatea si serviciul pentru tine.

| express11 a răspuns:

Stai cuminte, se vede ca motorul este mai mare.si pe cartea ei nu scrie 250?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca e de 250 cum sa o inmatriculezi ca 125? sau nu stii ca falsul in acte e o infractiune si se pedepseste cu inchisoarea? si mai banuiesc ca vrei sa o conduci si cu o categorie nepotrivita

| viotedy a răspuns:

Nu poti.Cand faci RAR-ul, au toate datele in calculator.

| happy31animation a răspuns:

Nu actiona fara sa gandesti.