| chitirillaGabdriel a întrebat:

Salut TPU,am si eu o mica nelamurire daca pot sa ii zic asa,am o bicicleta cu frana pe disc,si a curs ulei pe disc pana a ajuns la placute, daca ii dau cu un spray de contact fac mai rau?(spray-ul nu este de frane este de circuite).

4 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Trebuie sa desfaci si sa-i stergi bine placutele. Spray-ul nu ajuta in cazul uleiului sau vaselinei.

| Eviix a răspuns:

Sterge uleiul dupa disc.

| Roman_Florinel_1956 a răspuns:

Ramine gras ceva acetona sau diluant

| Cocayne a răspuns:

Ia o mana de praf da pe disc apoi stergel cu ceva uscat pana ramane lucios