| gigi12344321 a întrebat:

am si eu o problema, am cumparat de curand un golf 4 si am o problema. Cand ii pun contactul apare in bord uleiul care palpaie, ma gandesc ca de obicei nu are trebui decat sa apara nu sa si palpaie. Plus ca imi apare urmatorul mesaj : Oldruck motor aus, apoi Betriebsanleitung si in sfarsit un STOP cu scris rosu. Retineti - nu apare chestia asta in timpul mersului, doar cand ii pun contactul, iar cand dau sa plec si in timp ce motorul merge si sunt pe drum nu apare nimic. Ma gandesc ca e din cauza presiunii uleiului. Oare o fi pompa de ulei sau senzorii in cel mai fericit caz?, si inca ceva, uleiul si filtrul schimbate. Care a trecut prin asemenea problema va rog dati un raspuns cat mai repede.

Răspuns Câştigător
| ionutz03 a răspuns:

Este normal sa nu ai presiune in rampa cand motorul este oprit. Eroarea posibil este data de senzorul de presiune, care posibil este defect. Cand pui contactul face o verificare a senzorului si daca il vede ca si defect da eroare in bord.

2 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Ni ai presiune de ulei.
Poate fi sorbul infundat, pompa defecta, uleiul prea subtire sau senzorul defect.

| gigi12344321 explică:

Ionut03 m-am consultat si cu alti prieteni si au zis la fel. e vorba ca apare doar atunci cand bag contactul nu si cand merg la drum, atunci dispare.