| Ardei87 a întrebat:

Am un Passat B6 și am computer de bord Minidot adică cel mai mic care arată doar km mașinii, cei parcurși, ceasul si temperatura si mă gândeam sa fac trecerea la cel Maxidot care arată și consum și km\h oricum mai multe și cineva mi-a zis ca trebuie sa iau și alta maneta de ștergătoare ca are un buton in plus cu care poți naviga prin meniul computerului. P.S Nu am comenzi pe volan. Ce trebuie cumpărat sau făcut pentru a face upgrade ca sunt cam dezorientat. Fundaaa!

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

Ai nevoie de ceasurile de bord (cluster se mai numeste) maneta de stergatoare cu butoane pentru computer de bord, si desigur mufa, si pini/firele aferente.
Mai apoi mergi la cineva sa ti-l monteze.
Bineinteles, il poti monta si singur, dar trebuie programat mai intai sa-ti citeasca cheile, iar pentru asta ai nevoie de 2 interfete de diagnoza auto VCDS si VAG k+can Commander, sau Vag tacho.