| Dibullets a întrebat:

as vrea sa stiu si eu cat costa sa inmatriculez un bmw cu numere rosi. Detalii mai jos.

Bmw 318i,euro 4, 143 cp, 2002
Marca: Bmw
Caroserie: Berlina
Capacitate motor: 2 000 cm3
Rulaj: 185 000
An de fabricatie: 2002
Combustibil: Benzina
Model: Seria 3

Răspuns Câştigător
| Anonim693 a răspuns:

Eu cred ca te costa undeva intre 200-500 de lei...parerea mea. Asa am mai auzit la altii.

2 răspunsuri:
| Maioru a răspuns:

Am mai raspuns la o intrebare sau doua la fel, deci atentie.Intri pe site-ul ANAF la calculatorul de timbru de mediu si completezi urmatoarele rubrici:an de fabricatie, data primei inmatriculari, emisie de co2, capacitate cilindrica, norma de poluare, felul combustibilului si afli taxa.RAR,identificare,carte identitate, te costa 100 euro. Taxe la Administratia financiara+cec = 21 ron, impozit primaria de domiciliu= 150 ron, asigurare=600 ron, rovinieta = 150 ron si cateva maruntisuri cum ar fi numere=40 ron si formulare, copii=50 ron.Calculeaza si tu sa vezi cat castiga statul Roman