| Argelean a întrebat:

Care credeti ca e cea mai buna masina din lume in raport pret-calitate (nu conteaza anul)?

Răspuns Câştigător
| Florian20405 a răspuns:

Salut! Cu toate ca nu sunt fan Mercedes-Benz, eu zic ca ei au facut aproape cea mai buna masina din lumea, care a avut-o bunicul, tatal si fiul.Mercedes-Benz w123.
O masina cea mai buna pret-calitate eu zic ca a fost Volkswagen Kafer(Beetle), facuta de Hitler.Masina poporului si-o permitea aproape oricine, si era o masina foarte rezistenta si robusta.In ziua de azi niciun producator auto nu va mai face autoturisme precum cele mentionate mai sus.
Sper ca te-am ajutat, bafta!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista cea mai buna masina, exista masini bune si potrivite fiecaruia in functie de preferinte si buget

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La raport pret-calitate, Dacia e greu de invins, si e mai fiabila decat Volkswagen, in prezent.
Eu insa nu recunosc existenta unei "cea mai buna masina". Nu sunt toate la fel, si toate au punctele lor, bune si rele.
Mercedes a fost intotdeauna un premium adevarat, de calitate, care a conturat definitia unei masini.
Volkswagen a castigat increderea oamenilor in trecut, cu modele reusite, si in prezent ii prosteste cu tehnologii ratate si masini facute ieftin, vandute la suprapret.
Renault (si francezii in general) au scos intotdeauna masini diferite, usoare, confortabile, sofisticate si fiabile.
Ford a avut dintotdeauna motoare reusite si suspensii foarte bine gandite, dar a dat-o in bara mereu la caroserii.
Si tot asa. Nici o marca n-are 'pacate', trebuie sa cauti una cu multe puncte bune.
Daca te referi la un model anume, fiecare cu ce prefera. Nici o masina nu poate fi buna si off-road, si pe autostrada, si la consum, si la liniute, usor de parcat, spatioasa, confortabila, aratoasa s.a.m.d.
O masina ce mi-a captat atentia acum este Tesla.
Daca ii mai scade pretul, deja ne putem lua masini electrice fara sa avem frica de drum lung.