| Adrianetc a întrebat:

Cine imi poate spune cum sa construiesc un mini generator eolian, destul de usor incat sa aprinda macar 2 becuri de 1, 2 V (pas cu pas daca se poate,) sau un videoclip? Daca este cineva "inzestrat" cu aceste informatii astept raspunsuri.

1 răspuns:
| onasis1961 a răspuns:

Vrei unul mic, cu o elice de plastic să fie uşoară legata de un dinam de bicicletă!
Dacă ai curenţi puternici de aer, cu palete mai mari şi cu un alternator de la o bătrână Dacie! Baftă!