| Serban_Albu_1994 a întrebat:

Daewoo Cielo GLE 1997, motor OHC 1.5, 75 cp, este dotat cu servodirectie?

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca are vas pentru lichid de servodirectie (ulei rosu, folosit si la transmisiile automate), are servodirectie.
Dar cel mai simplu afli stand pe loc, cu motorul pornit, pe asfalt, cand incepi sa virezi. Daca trebuie sa muncesti ca sa intorci volanul, nu ai servo. Daca se invarte volanul usor, ai servo.
Opreste motorul si incearca din nou, pentru a putea face comparatia.